Ondernemen op 1,5 meter afstand

KVK

De overheid roept alle sectoren op een plan te bedenken voor de 1,5 metereconomie. Zonder zo’n plan is het opengaan en opstarten van je bedrijf ondenkbaar. Ter inspiratie, ondernemers die vertellen over hoe zij hun bedrijf voorbereiden op het nieuwe normaal. Verhalen over ruimte creëren, werken op afspraak, videobezichtigingen, zachte handen en hoop… lees meer

De Ondernemer: Wat als jij minister-president zou zijn?

De Ondernemer
Wat als jij minister-president zou zijn?
MKB-voorzitter Vonhof: …
Ondernemers verdienen alle support, juist nu! …

Marketing in crisistijd, hoe doe je dit?

KVK

In economisch zware tijden bezuinigen ondernemers vaak op hun advertentie- en promotieuitgaven. Deze kosten vallen immers direct weg en de gevolgen hiervan zijn pas later zichtbaar. Tijdens de coronacrisis bezuinigen bedrijven op advertenties en promoties, blijkt uit een steekproef van het NIMA. Rotterdamse zakenvrouw van het jaar en marketingexpert Marieke Pijler tipt: “Je kunt besluiten om door te gaan, of juist minder uit te geven aan advertenties. Maar blijf investeren in de relatie met je klant en zijn betrokkenheid. Schroef die niet terug. Wees consistent en relevant voor je klant.” … lees meer

Werkgevers en Corona.  Al het relevante coronanieuws

WSP Noordoost-Brabant

Diverse gratis Webinars en Meet(up)

MKB

In samenwerking met partners plannen wij op korte termijn een aantal actuele en gratis webinars die je goed van pas kunnen komen in deze moeilijke tijden. De webinars starten stipt. Tijdens de webinars beantwoorden experts via de chat vragen. Je kunt de webinars op elk gewenst moment terugkijken, maar alleen tijdens de uitzending kan je vragen stellen…. lees meer

Mooie initiatieven

In tijden van nood zie je ook vaak mooie initiatieven ontstaan om elkaar te helpen. We noemen er een paar:

  • Vrijwilligers en oud ondernemers van het ondernemersklankbord staan met 300 adviseurs in Nederland klaar om ondernemers te ondersteunen. Dankzij het ministerie van EZ kunnen er trajecten van een half jaar worden aangeboden: www.ondernemersklankbord.nl
  • Het platform www.helponsoogsten.nl van LTO verbindt mensen zonder werk met mensen die werk hebben in de agrarische sector. Gezien het weer en het oogstseizoen dat in aantocht is, verwacht men een grote stroom arbeiders nodig te hebben.
  • Op het platform www.werkenindelandentuinbouw.nl kunnen werkgevers en beschikbare arbeidskrachten zichzelf aanmelden.
  • Een project dat bij de particuliere koper bewustwording creëert over lokaal kopen:  Ben loyaal koop lokaal 

Corona en thuiswerken, houd je personeel productief

Nu iedereen gefocust is op de werktechnische gevolgen van corona en thuiswerken, lijkt het belang van gezond thuiswerken er een beetje bij in te schieten. Geen voetbal op zaterdag, geen yogales voor het werk; alle zwembaden, sportverenigingen en fitnessclubs zijn gesloten. Toch moet je actief proberen te voorkomen dat je personeel de hele dag stil zit. Ze kunnen niet even naar een collega lopen of van het treinstation naar kantoor wandelen. Toch zijn er genoeg mogelijkheden om in en om het huis te bewegen. Denk aan: …. meer lezen

Blijf in contact met je klanten!

Facebook

Facebook en Instagram hebben voor je bedrijf tips om in contact te blijven met je community’s en klanten. Ze delen een aantal creatieve manieren waarop je deze periode nuttig kunt gebruiken, door op een authentieke manier in contact te komen met je community, open communicatielijnen met je klanten te houden, en je bedrijf online te brengen.
Bekijk de downloadbare sjablonen die je helpen aan de slag te gaan met klantcommunicatie. … Lees meer