Wetswijzigingen per 1 januari 2022! Wat zijn de gevolgen voor jou?

Elk jaar worden er wetswijzigingen doorgevoerd. Wat verandert er per 1 januari 2022? We zetten de belangrijkste (voorgenomen) wijzigingen voor je op een rij:

 • Zelfstandigenaftrek in 2022 omlaag
 • Bijtelling voor nieuwe elektrische auto’s omhoog
 • Rookruimtes bedrijven passé
 • Loonbelasting over aandelenoptierechten later betalen
 • Lichte daling inkomstenbelasting
 • Aanpassing verliesverrekening vennootschapsbelasting (vpb)
 • Maximum aan verrekening dividend- en kansspelbelasting met vpb
 • Laag vpb-tarief voor meer winst
 • Milieu-investeringsaftrek (MIA) omhoog in 2022
 • Minder CO2-uitstoot bij meer dan 100 werknemers
 • STAP-subsidie voor je medewerkers
 • Lichte stijging minimumloon
 • Meer vrouwen in leidinggevende functies beursgenoteerde bedrijven
 • Start-up dga’s mogen jaar langer minimumloon krijgen
 • Lagere premie arbeidsongeschiktheidsfonds voor kleine werkgevers
 • Vrije ruimte werkkostenregeling (WKR) vergroot

Wetswijzigingen voor mkb’ers per 1 januari 2022

Ook de KVK heeft de wetswijzigingen op een rij gezet:
Vanaf 1 januari 2022 krijgen mkb’ers te maken met nieuwe wetten en regels. Zo moeten alle bedrijven hun rookruimtes sluiten. Ook is er een aantal veranderende regels die duurzaamheid stimuleren. Zo kun je gebruik maken van de Milieu-investeringsaftrek (MIA) als je investeert in innovatieve, milieuvriendelijke bedrijfsmiddelen. Daarnaast gaat de belasting op dieselauto’s en benzineauto’s (bpm) omhoog. Dit verandert er in 2022 voor het mkb… lees verder

Wetswijzigingen voor ZZP’ers per 1 januari 2022

Het nieuwe jaar brengt een aantal wetswijzigingen en nieuwe wetten met zich mee. De zelfstandigenaftrek daalt en dat betekent minder belastingvoordeel. Daarnaast worden alle woonadressen van ondernemers en bestuurders afgeschermd in het Handelsregister. Je kunt gebruik maken van een aantal veranderende subsidieregelingen wanneer je van plan bent je bedrijf te verduurzamen. In dit overzicht vind je de belangrijkste wijzigingen voor zzp’ers… lees meer

Wetswijzigingen voor starters per 1 januari 2022

Vanaf 1 januari 2022 krijg je te maken met nieuwe wetten en regels. Wil een studie volgen om bijvoorbeeld je ondernemersvaardigheden te ontwikkelen? De overheid steunt dit met het STAP-budget. Dit kan je tot 1.000 euro per jaar voordeel opleveren. Ook kun je gebruik maken van een aantal veranderende subsidieregelingen wanneer je van plan bent je bedrijf te verduurzamen. Daarnaast daalt de zelfstandigenaftrek en dat betekent minder belastingvoordeel. Weten wat er allemaal verandert? De belangrijkste wijzigingen voor starters op een rij… lees verder