Een hot item in Brabant; vrij nemen om lekker carnaval te vieren. Maar misschien heb jij als werkgever helemaal geen zin om mee te hossen en te feesten en misschien (een deel van) jouw werknemers ook niet. Of juist wel. Hoe zit dit nu precies? Mag je jouw personeel verplichten om vrije dagen op te nemen?
MKB Sevicedesk heeft voor jou de regels op een rijtje gezet.

Verplichte vrije dag

Je mag verplichte vrije dagen aanwijzen en deze gaan dan af van het vakantiedagensaldo van je werknemers. Maar let op! In de cao of de arbeidsovereenkomst moet dan al zijn aangekondigd dat je verplichte vrije dagen kunt aanwijzen en hoeveel.
Kondig verplichte vrije dagen al aan het begin van een jaar aan, zodat werknemers er ruim op tijd rekening mee kunnen houden. De verplichte vrije dag is uiteraard wel een betaalde vrije dag.

Andere opties

Je kunt je werknemers ook een extra vrije dag of ‘pretverlofdag’ geven. Dit kun je eventueel doen in plaats van een kerstpakket, kerstborrel of kerstdiner. Een pretverlofdag is een dag die buiten de regeling van feestdagen of vakantiedagen valt.