Goed opgeleid, passend bij ieders eigen talenten en ambities. MKB-Nederland zegt het roerend eens te zijn met schrijfster en columniste Marianne Zwagerman. Zij zwengelde onlangs de discussie aan over de termen hoog- en laagopgeleid. Zwagerman pleit ervoor te stoppen met mensen een label op te plakken.

Een vak leren
Een vak leren begint in het vmbo en verder gaat op het mbo. Het mbo is hofleverancier van het midden- en kleinbedrijf in ons land. We kunnen niet zonder goede installateurs, bakkers, metselaars, noem maar op. “Voor het bedrijfsleven is het van groot belang dat de instroom op het, vooral technische, vmbo en vervolgens mbo op peil blijft. Of je nu heel goed bent met je handen, of heel slim met een academische opleiding, het is allebei waardevol en het is allebei (plus alles wat er tussen zit) nodig op de arbeidsmarkt.”, sluit MBK-Nederland af.
banner-ambacht